Beauty Art Warszawa

3 kroki do pięknych, lśniących i zdrowych włosów.

Dowiedz się, jak myć, pielęgnować i chronić włosy, by zawsze wyglądały zniewalająco.

Każdy, kto marzy o zdrowych, lśniących i pełnych życia włosach, powinien zgłębić tajniki ich odpowiedniej opieki. Nie ważne. czy chodzi o codzienną rutynę, specjalistyczne kosmetyki, czy ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – nasza szkoła fryzjerstwa prezentuje poradnik, w którym podzielimy się z Tobą swoją wiedzą i praktycznymi poradami. Zapraszamy do odkrycia, jak proste kroki mogą całkowicie odmienić wygląd Twoich włosów, czyniąc je przedmiotem zazdrości i podziwu.


Krok 1 - Mycie

Myj skórę głowy 2 razy

Pierwsze mycie rozpulchnia brud i pozostałości kosmetyków, natomiast drugie mycie jest myciem właściwym, gdzie dokładnie będziesz mogła usunąć sebum i oczyścić skórę głowy. Mycie skóry głowy powinno być dwuetapowe, tak samo jak mycie twarzy. Ważną kwestią jest również temperatura wody podczas mycia. Nie myjemy włosów ani gorącą, ani zimną wodą, a letnią. Ten błąd może doprowadzić do pogorszenia stanu skóry głowy i włosa.

Ważna jest też technika mycia głowy

Rozrób szampon z wodą. Następnie dodaj do niego jeszcze trochę wody i energicznie wymieszaj. Pianę, która powstała wylej na skórę głowy.
Delikatnie, ale dokładnie rozprowadź „mieszankę” na całość skóry głowy i masuj przez 2/3 minuty. Do oczyszczenia długości włosów wystarczy sama piana, która będzie po nich spływać. Rozprowadzisz ją po całej długości, delikatnie ściskając pasma włosów.

Krok 2 – Kosmetyki

Szampon

Kupując kosmetyki do pielęgnacji, pamiętaj o tym, że szampon jest przeznaczony do skóry głowy, a odżywka/maska do włosów. Dlatego wybierając odpowiedni dla siebie szampon, dobieraj go do potrzeb skóry głowy, a nie do kondycji końcówek włosów. Unikach produktów, które zawierają substancje podrażniające skórę głowy, tj alkohol czy SLS i SLES. Są to środki myjące, które dobrze usuwają tłuszcz (więc również sebum) oraz dobrze się pienią, ale przy zbyt częstym stosowaniu mogą podrażniać skórę głowy.

Odżywka

Odżywki – ich zadaniem jest poprawienie wyglądu włosów, niekoniecznie kondycji. O kondycję włosa najlepiej zadbamy odżywiając cebulki od środka (odpowiednią dietą i suplementacją). Odżywkę/maskę nakładamy jedynie na długość włosa (omijamy okolicę skóry głowy- chyba, że producent zalecił) i trzymamy 10/15 minut. Im dłużej tym lepiej, aby produkt mógł w pełni wniknąć w strukturę włosa.

Krok 3 – Ochrona

Bardzo istotnym elementem jest ochrona włosów przed zbyt wysoką temperaturą. Jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania włosów są różnego rodzaju kosmetyki termoochronne- produkty w formie sprayu, mleczka, mgiełki, pianki, a także naturalne olejki. Spray termoochronny lub lekka mgiełka to kosmetyki, które lepiej sprawdzą się do zabezpieczania przed wysoką temperaturą włosów cienkich i z tendencją do przetłuszczania się. Kremy i mleczka natomiast będą odpowiednim wyborem dla właścicielek gęstych i grubych włosów. Olejki regularne stosowanie widocznie poprawia wygląd włosów – dzięki niemu są błyszczące, nie puszą się i nie elektryzują.

W pielęgnacji bardzo istotna jest równowaga PEH, olejowanie włosów, peelingi oraz wcierki i masaże pobudzające pracę cebulek – ale o tym w kolejnym poradniku

Jeśli marzysz o tym, by stać się mistrzem w dziedzinie pielęgnacji i stylizacji włosów, nasza szkoła fryzjerstwa otwiera przed Tobą swoje drzwi, oferując wiedzę praktyczną i teoretyczną na najwyższym poziomie. Nie przegap okazji, aby rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych profesjonalistów – zapraszamy serdecznie na kurs fryzjerski, który jest pierwszym krokiem do kariery w świecie profesjonalnej fryzjerstwa.

Zapytaj o Terminy