Beauty Art Warszawa

Makijaż karnawałowy w 10 krokach

Poznaj 10 kroków, dzięki którym Twój makijaż karnawałowy będzie jeszcze lepszy!

Karnawał to czas, kiedy możemy pozwolić sobie na więcej – również w kwestii makijażu. Wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowej oprawy, a makijaż karnawałowy staje się sztuką wyrażania siebie. W tym artykule przedstawiamy, jak w 10 prostych krokach stworzyć efektowny look, który zachwyci wszystkich wokół. Od przygotowania skóry, przez konturowanie, aż po spektakularne akcenty na oczach i ustach – oto Twój przewodnik po makijażu, który zostanie na długo zapamiętany przez innych.

Jak zacząć?

Przed każdym makijażem dbamy najpierw o pielęgnację twarzy. Bez tego kroku makijaż nie będzie wyglądał olśniewająco i przede wszystkim – nie będzie trwały, a na tym zależy nam chyba najbardziej? Przed nałożeniem jakichkolwiek produktów, wykonujemy oczyszczanie twarzy.

Krok 1

Dokładnie myjemy twarz żelem lub pianką.

Krok 2

Nakładamy ulubiony krem, bądź sprawdzoną bazę pod makijaż. Czekamy 5-10 minut, aż nasza baza się wchłonie.

Krok 2

Po wchłonięciu się kremu lub bazy – aplikujemy podkład (możemy użyć bardziej kryjącego niż na co dzień) , omijając okolicę oczu, ponieważ tam nakładamy korektor.

Krok 4

Korektorem (jaśniejszym o ton lub dwa) rozświetlamy strefę T – mała ilość na brodę, nosek, czółko i pod oczy, dzięki czemu uzyskamy efekt wypoczętej i świeżej twarzy.

Krok 5

Konturowanie na mokro (jeśli boimy się mokrych produktów, możemy pominąć ten punkt).

Krok 6

Po nałożeniu mokrych produktów – dokładnie pudrujemy twarz.

Krok 7

Konturowanie na sucho – bronzer w kamieniu aplikujemy na czoło, skronie, trochę na nos i kości policzkowe. Następnie na kości policzkowe, nakładamy odrobinę różu i rozświetlacza, łącząc ze sobą produkty. Rozświetlacz możemy zaaplikować również na czubek nosa, łuk kupidyna oraz pod łukiem brwiowym i w kąciku wewnętrznym oka.

Krok 8

Wyczesujemy i uzupełniamy brwi. Staramy się nadać im kształt oraz uzupełnić braki – bez zbędnego przerysowania.

Krok 9

Na powieki nakładamy bazę pod cienie lub korektor. Wystarczą nam tak naprawdę 2/3 cienie, którymi jesteśmy w stanie zrobić zjawiskowy makijaż oka.
Na całą powiekę nakładamy jasny, błyszczący cień, który dla ładniejszego efektu, możemy nałożyć palcem. Następnie brązowym (lub innym wybranym cieniem matowym) konturujemy załamanie oczka i przyciemniamy kącik zewnętrzny oraz 2/3 dolnej powieki. Jeśli uznamy, że chcemy ciemniejsze oczko- na matowy cień dokładamy o kilka tonów ciemniejszy- może to być nawet odrobina czarnego cienia. Jeśli efekt nas zadowala- malujemy linię wodną (ciemniejszą lub beżową kredką) i tuszujemy rzęsy (możemy dokleić kępki/rzęski na pasku).

Krok 10

Ostatni krok – usta. Konturówką obrysowujemy kontur ust, a następnie uzupełniamy ulubioną szminką – może być w kolorze nude, jeśli oczko wyszło ciemne lub odważniejszym kolorem (nawet czerwonym!) jeśli oczko jest delikatniejsze. Chyba, że jesteśmy zwolennikami mocnego makijażu, wtedy możemy pokusić się o ciemne oczy i ciemne usta – w końcu to makijaż karnawałowy!

Cały makijaż utrwalamy fixerem do makijażu, aby trzymał się aż do samego rana. Jeśli mamy więcej czasu i chęci, możemy pokusić się o doklejenie cyrkonii na twarz/oczka lub zaaplikowanie brokatu (jako baza idealnie sprawdzi się klej do brokatów, np. z NYX’A).

Wnioski

Makijaż karnawałowy to nie tylko sposób na wyróżnienie się w tłumie, ale także okazja, by bawić się modą i eksperymentować z własnym wyglądem. Dzięki naszemu krótkiemu kursowi makijażu, każdy może poczuć się jak profesjonalistą, tworząc wygląd, który przetrwa całą noc zabawy. A jeżeli jesteś osobą, która chce poszerzać swoją wiedzę to serdecznie zapraszamy do zapisania się na naszej szkoły makijażu, w której odkryjesz więcej przydatnych technik oraz sekretów!

Zapytaj o Terminy