Beauty Art Warszawa

Makijaż mineralny a tradycyjny.

Zgłęb wiedzę na temat makijażu mineralnego i tradycyjnego z naszym poradnikiem.

Na początek warto podkreślić, że prawdziwy makijaż mineralny to nie tylko makijaż, ale przede wszystkim przedłużenie codziennej pielęgnacji. Coraz częściej i chętniej, my kobiety zwracamy uwagę na to czego używamy dla naszej skóry. Wybieramy najwyższej jakości kosmetyki pielęgnacyjne, zapisujemy się na wyjątkowe zabiegi odżywcze i regeneracyjne, a także uczęszczamy na kurs makijażu, aby dowiedzieć się więcej o składnikach, które aplikujemy na naszą skórę. Często niestety zapominamy, iż nasz codzienny makijaż również posiada kluczową rolę w prawidłowej pielęgnacji i w zachowaniu odpowiedniej kondycji naszej skóry. Produkty mineralne różnią się od tradycyjnych kosmetyków kolorowych głównie tym, iż nie zawierają: sztucznych barwników, konserwantów, parabenów, skrobi kukurydzianej, nylonu oraz substancji ropopochodnych.

Najważniejszym składnikiem, którego nie powinien zawierać prawdziwy, czysty kosmetyk mineralny jest Talk, oznaczany na etykiecie TALC. Jest on najczęściej wykorzystywanym wypełniaczem, w celu zwiększenia ilości pigmentu w produkcie, który może prowadzić do wysuszenia skóry, podkreślania zmarszczek czy rozszerzonych porów. To on może powodować uczucie dyskomfortu dla twojej skóry, efekt pudrowości, a co za tym idzie oraz nienaturalny look.

Blondynka z delikatnym makijażem jaki można stworzyć po szkole makijażu
Efekt końcowy z kurs makijażu widoczny na młodej kobiecie


Na co zwrócić dodatkową uwagę przy wyborze produkty mineralnego?

Promowanie zdrowego tryby życia i wszystkiego co ECO spowodowało, że na rynku kosmetyków kolorowych pojawiło się wiele produktów mineralnych. Warto się jednak zastanowić, które z nich są bezpieczne dla twojej skóry i jakościowo dobre, jeśli chodzi o wykonanie makijażu.

Jakość, ilość, wielkości cząsteczek minerałów oraz ich rodzaje różnią się w produktach jednej marki w stosunku do innej. Bezpieczny i o puder mineralny powinien zawierać kombinację najwyższej jakości następujących składników: dwutlenek tytanu, tlenek cynku, tlenki żelaza, miki lub azotku boru. Wybierając dla siebie podkład pamiętaj, że te pozycje powinny pojawić się w górnej części listy składników, a nie na samym końcu. Przypominam, iż składniki wymieniane są w kolejności, zaczynając od tych, których znajduje się najwięcej w danym produkcie.

Dodatkowo przy produkcji kosmetyków kolorowych mogą pojawiać się metale ciężkie. Szukaj takich produktów mineralnych, które przeszły testy zawartości metali ciężkich i nie zawierają mierzalnych ilości: rtęci, arsenu, baru, kadmu, chromu, kobaltu, miedzi, ołowiu, niklu, selenu, i srebra.

Robiąc już szczegółowy research kosmetyków mineralnych możesz zwrócić również uwagę na wszelkiego rodzaju testy oraz certyfikaty, które świadczą o najwyższej jakości minerałach używanych w danym produkcie. Pamiętaj minerał minerałowi nie jest równy. Warto sprawdzić czy pozytywnie przeszły testy niekomedogenności, czyli nie zatykają skóry. Czy zostały poddane dobrowolnemu badaniu wrażliwości, które testują produkty pod względem wystąpienia podrażnień na skórze. Należy wziąć pod uwagę również badanie stabilności, trwałości produktu, które ocenia najlepszą przydatność produktu do użycia. Dobry kosmetyk mineralny powinien przejść PET- badanie skuteczności środka konserwującego, który mierzy podatność na rozwój mikroorganizmów w produkcie. Pamiętajcie, że tylko najwyższej jakości minerały nie są aktywne biologiczne, czyli w nich nie mogą rozwijać się bakterie, drożdże czy pleśń.

Najważniejszym testem jest test ochrony przeciwsłonecznej. Najlepsze produkty mineralne posiadają rekomendację Fundacji Raka Skóry, chroniąc zarówno przed promieniami UVB, jak i UVA.

Zachęcam,aby zwracać większą uwagę na to jaki produkt wybieramy, żeby nasz makijaż był w pełni czysty i bezpieczny dla skóry.

Wybieraj mądrze dla zdrowej skóry

Różnice między makijażem mineralnym a tradycyjnym mogą znacząco wpływać na zdrowie i wygląd Twojej skóry. Wybór odpowiednich produktów jest kluczowy, więc mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Ci zrozumieć, na co zwracać szczególną uwagę przy ich selekcji. Jeśli chcesz zgłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie makijażu, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach, które oferuje nasza szkoła makijażu. Dołącz do nas, aby nauczyć się od najlepszych i odkryć, jak profesjonalny makijaż może podkreślić Twoje naturalne piękno.

Joanna Kaniewska
Dyplomowany Mistrz w zawodzie Wizażysta/Stylista,
Clean Beauty Expert

Zapytaj o Terminy