Beauty Art Warszawa

10.09.2023r. w galerii handlowej Blue City w Warszawie odbył się Finał Miss Egzotica 2023. 

10.09.2023r. w galerii handlowej Blue City w Warszawie odbył się Finał Miss Egzotica 2023. Nasze uczennice były odpowiedzialne za makijaże finalistek.

Organizatorem jest fundacja Miss Egzotica. Celem Fundacji jest szerzenie wśród społeczeństwa wiedzy na temat innych krajów, kultur, przeciwdziałanie dyskryminacji, w szczególności ze względu na kolor skóry, wiek, płeć, światopogląd, pochodzenie czy narodowość. Fundacja jest ustanowiona, w szczególności dla promocji Rzeczpospolitej Polskiej, dorobku kulturalnego regionów polskich i społeczności lokalnych w kraju i za granicą, szerzenie wśród społeczeństwa wiedzy na temat innych krajów, pomoc w asymilacji z polskim społeczeństwem, rozwój kontaktów i współpracy między społeczeństwami. Festiwal Tolerancji – to 11. edycja z cyklu projektu Fundacji Miss Egzotica. Za ideę i przesłanie projekt został nagrodzony Medalem Europejskim przyznanym przez BCC, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Europejski Komitet Społeczno – Ekonomiczny w Brukseli, tytułem Ambasador Polskiej Gospodarki oraz tytułem Lider Multikultury. Finał Festiwalu – 10 września 2023 w C. H Blue City w Warszawie.

Projekt Miss Egzotica jest skierowany do osób mieszkających w Polsce, które pochodzą z obcych krajów, lub których przynajmniej jeden z rodziców jest cudzoziemcem. Projekt pokazuje Polskę jako kraj atrakcyjny pod względem gospodarczym, inwestycyjnym, edukacyjnym.  Uzmysławia, że Polacy reprezentują nie tylko słowiański typ urody. Przesłaniem projektu jest walka z dyskryminacją, wyrównanie szans, propagowanie kosmopolitycznej postawy, przedstawienie Polaków jako Obywateli świata. Propagowanie szeroko pojmowanej Tolerancji.

Honorowi Ambasadorowie Miss Egzotica:  Omenaa Mensah, Aleksandra Szwed, Patricia Kazadi, Kyss Major, Byron Cox, Ene Onuh, Anna Kalata, Davina Revees, Weronika Marczuk, Robert Burneika, Mariusz Pudzianowski, Michał Piróg, Andrzej Gąsiorowski. 

Do tej pory gościliśmy dziewczęta reprezentujące min. Meksyk, Kubę, Kolumbię, Kenię, Turcję, Senegal, Zambię, Kongo, Angolę, Japonię, Mongolię,  Tanzanię, Białoruś, Gwineę, Wietnam, Filipiny, Tajwan, Kazachstan, Armenię, Mongolię, Brazylię, Maroko, Litwę, Ghanę, Etiopię, Nigerię, Sudan, Syrię, Ukrainę, Mozambik.